Kupuj części i maszyny w komtechnik.pl: sprzedaz@komtechnik.pl tel: 782-163-548
niedziela, 28 kwietnia 2024

KomTechnik Jacek Gawior
Staniowice 25
28-305 Sobków
Regon: 260560476
NIP:656-210-92-02
sprzedaz@komtechnik.pl
tel: 782-163-548

Recenzje Produktów

BERTI FB/P 400

Poręczna i dobra kosiarka. Można bez obaw brać. Przydaje się przy koszeniu dużych terenów np. miejskich.

Odśnieżarka wirnikowa 1200 S – 1500 S

Zakup bardzo szybki, zadzwoniliśmy, zapłaciliśmy, po 12 dniach mieliśmy maszynę u siebie. Aha, wynegocjowaliśmy darmowy transport :) Polecam

Sklep



Wózki Widłowe

Pługi wirnikowe

Pługi

Posypywarki

Zamiatarki ręczne

Kosiarki

Przyczepy

Śmieciarki

Zamiatarki

Pojazdy - nośniki narzędzi

Koparki - ładowarki

Ładowarki

Szczotki techniczne

Odśnieżarki

Quady

Części zamienne

Oleje

Filtry
Start Sprzęt komunalny - producenci Posypywarki Posypywarka (piaskarko - solarka) Ozamet ślimakowa ze zbiornikiem solanki OZ-S
Posypywarka (piaskarko - solarka) Ozamet ślimakowa ze zbiornikiem solanki OZ-S Email




Solarka napędzana jest silnikiem diesel Lombardini wyposażonym w rozrusznik elektryczny i wtrysk bezpośredni. Rozruch odbywa się z pulpitu sterowniczego lub (awaryjnie) z bloku sterowania awaryjnego.



Konstrukcja z blach i profili oraz złącza śrubowe wykonane ze stali nierdzewnej kwasoodpornej o wysokich parametrach mechanicznych, dających sztywną i wytrzymałą konstrukcję, całkowicie odporną na działanie środków chemicznych. Elementy złączne wykonane ze stali nierdzewnej. Solarka jest produkowana w wielkościach 4÷6m3.



Zbiornik na solankę

Zbiornik na solankę wykonany z polietylenu - materiału odpornego na działanie wodnego roztworu chlorku sodu (NaCl) - ze wzmocnieniami usztywniającymi strukturę, montowany na przedzie maszyny. Konstrukcja zbiornika umożliwia pobieranie solanki z niezależnego stanowiska do jej produkcji.


Układ sterowania

Sterowanie solarki odbywa się poprzez pulpit sterujący zamocowany na uchwycie, umieszczony w kabinie ciężarówki:

  • Włączanie / wyłączanie posypywania i zwilżania solanką

  • Zmiana szerokości w zakresie 2- 10 m i kierunku rozsypywania (asymetria)

  • Automatyczna kontrola ilości rozsypanego materiału w zależności od prędkości pojazdu (dostosowanie do każdej prędkości) i zadanej szerokości rozsypywania) - zakres: od 5 g/m2 do 40 g/m2 dla soli, od 5 g/m2 do 300 g/m2 dla innych materiałów uszorstniających

  • Zmiana stężenia solanki w masie rozsypywanego materiału

  • Wybór materiału (np. sól, piasek, żwir)

  • Załączanie sygnalizacji świetlnej ostrzegawczej i reflektora pracy nocnej

  • Rejestrację ilości zużytych materiałów, czasu i przebiegu realizowanych zadań

  • Zastosowanie komputerowego systemu zarządzania eksploatacją urządzenia.


System podawania materiału

Wał rozbrylający wymusza obsuwanie się materiału rozbijając zarazem jego zmarznięte bryłki. Znajdująca się poniżej niego ślimacznica, mieszając go w sposób równomierny przesuwa go w stałej ilości do urządzenia rozsypującego. Wyżej opisany system gwarantuje optymalne wykorzystanie materiału i wysoką regularność rozsypywania.

Solanka

Solarka posiada w opcji zintegrowane urządzenie do wytwarzania wodnego roztworu chlorku sodu - solanki. Zbiornik na solankę znajduje się przed zasobnikiem na sól. Wytwarzanie solanki odbywa się w zbiorniku dzięki specyficznemu zawirowaniu wodą soli znajdującej się w poliestrowym worku. System pozwala na otrzymanie solanki o równomiernym stężeniu - max. 22%. Czas potrzebny do wy-tworzenia solanki o stężeniu 22% wynosi 25-30 min. Pojemność zbiornika na solankę wynosi 1500 l-2000l.
Nawilżanie soli krystalicznej solanką odbywa się w tylnej części urządzenia: dysza skrapiająca skrapia solanką pod ciśnieniem sól podawaną przez ślimacznicę znajdującą się poniżej. Ponieważ ślimacznica podając sól "mieli" i miesza ją zarazem, powoduje to:

  • poprawienie granulometrii soli (rozdrobnienie wilgotnych grudek)
  • otoczenie (zwilżenie) całości wysypywanej soli solanką.

Montaż

Montaż i demontaż odbywa się za pomocą podnóży samoustawnych wyposażonych w siłowniki hydrauliczne. Te same podnóża służą także do przechowywania urządzenia po zakończeniu sezonu zimowego.